Dagilius, Jonas. Sausio 13-osios įvykių atsiminimai / Jonas Dagilius ; parengė Gintaras Lučinskas. - Iliustr. // Tremtinys. - 2015, saus. 16, p. 1, 6.
Šaulio, buvusio SKAT Alytaus rinktinės kuopos vado atsiminimai apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius Vilniuje.
Dykovienė, Asta. Pasaulis išgirdo SOS / Asta Dykovienė. - Iliustr. // Lietuwos ewangelikų kelias. - 2015, sausis/vasaris (Nr. 1/2), p. 14.
Minint Laisvės gynėjų dieną - Sausio 13-ąją, straipsnis iš dienraščio "Klaipėda" apie Vilniaus evangelikų-liuteronų bažnyčios parapijetį A. Šveikauską, kuris lemtingomis 1991 m. sausio dienomis dirbo BBC (British Broadcasting Corporation) ir skleidė pasauliui radijo informaciją apie įvykius Lietuvoje.
Iki šiol nesuprasti, vienui vieni. Su savo Sausio 13-ąja : redakcijos skiltis // Mūsų Respublika. - 2015, saus. 16-22, p. 4.
Apie Sausio 13-ąją bei užsienio šalių požiūrį į ją ir Lietuvą
Jančys, Artūras. Perspėjimas Rusijai iš Kauno pasiųstas jau 1991-ųjų sausį / Artūras Jančys, Vėjūnė Inytė. - Iliustr. // Laikinoji sostinė. - 2015, saus. 10, p. 1, 5.
Apie 1991-ųjų metų sausio dienomis radijo ir televizijos realinę stotį saugojusius kauniečius S. Greičiūną ir K. Bielį, kurie iki šiol nėra Laisvės gynėjų sąrašuose, Kauno IX forto muziejaus darbuotojos V. Gutauskaitės pastebėjimą, kad sumegzti praeityje nutrūkusius kovų už laisvę istoriją liudijančius ryšius vis sunkiau, nes daugelis žmonių saugo tik prisiminimus, "Lietuvos ryto" fotografo M. Patašiaus prisiminimus apie sausio įvykius Lietuvos televizijos Kauno skyriuje.
Kazėnas, Rimgaudas. Neklausk tėvynės, ką ji tau duos. Paklausk savęs: ką tu gali jai duoti? / Rimgaudas Kazėnas. - Iliustr. // Karštas komentaras. - 2015, saus. 16-30, p. 11-14.
Savanorio atsiminimai apie Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) gynimą, Sausio 13-osios įvykius.
Machova, Evelina. Sausio 13-osios prisiminimus medikai nešiojasi širdyse / Evelina Machova, Deimantė Zailskaitė. - Iliustr. // Lietuvos sveikata. - 2015, saus. 8-14, p. 11.
Artėjant Sausio 13-osios įvykių 24-osioms metinėms publikuojami medikų - ministro pirmininko patarėjo sveikatos klausimais A. Vinkaus, chirurgo prof. K. Vitkaus, dabartinio krašto apsaugos ministro J. Oleko, Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojos V. Pumputienės - prisiminimai.
Mickūnas, Stasys. Ne jėga, o teisybė buvo mūsų pusėje : [pokalbis su buvusiu KTU Radioelektronikos (dabar - Elektros ir elektronikos) fakulteto dekanu S. Mickūnu / kalbėjosi] Paulina Kuzmickaitė // Kauno diena. - 2015, saus. 14, p. 6.
Atsako į klausimus apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius: kokios nuotaikos buvo juntamos universitete, kaip pats prisidėjo prie pasipriešinimo sovietinei okupacijai, ar pažinojo tarp Sausio 13-ąją žuvusių asmenų buvusius du KTU studentus.
Povilaitis, Robertas. Laikas nemaldo skausmo : [pokalbis su vaikų psichologu R. Povilaičiu / kalbėjosi] Valdas Bartasevičius. - Portr. // Lietuvos rytas. - 2015, saus. 13, p. 2.
Pokalbis pasitinkant Sausio 13-ąją su prieš 24 metus prie Vilniaus televizijos bokšto žuvusio A.J. Povilaičio sūnumi psichologu R. Povilaičiu.
Prireikus vėl gintume savo valstybę, bet ne valdžią / parengė Rūta Juknevičiūtė, Justina Kabakaitė // Vakaro žinios. - 2015, saus. 13, p. 2.
Prisiminimais ir įžvalgomis apie 1991-ųjų sausio 13-ąją, ar gintų ir kaip gintų Seimo rūmus nūdienos sąlygomis, mintimis dalijasi tuometinis krašto apsaugos ministras signataras A. Butkevičius, Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos pirmininkas, buvęs korespondentas A. Barysas, nukentėjusieji per Sausio įvykius pensininkai S. Puntežienė, A. Stipinas, kariūnai R. Jonaitis, I. Stankus.
Smolienė, Agnė. Sausio 13-oji. Langas į pasaulį iš Kauno rajono / Agnė Smolienė. - Iliustr. // Kauno diena. - 2015, saus. 12, p. 9, 10-11.
Dalyvių Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos dir. V. Vitkausko, ūkininko A. Maknevičiaus, Kauno r. vicemero P. Mikelionio, Kovo 11-osios akto signataro L. Milčiaus, Kauno deputatų klubo vadovo K. Ignatavičiaus atsiminimai apie Juragių radijo ir televizijos retransliacijos bei Sitkūnų radijo stočių gynybą 1991-ųjų sausio 13-osios naktį; žinutė "Istorikas, tuometis Garliavos viršaitis R. Gudaitis dalijasi prisiminimais apie Sausio įvykius rajone".
Tamašauskas, Jaunutis Marijonas. Garsus neurochirurgas operavo apsuptas sargybos : [pokalbis su gydytoju neurochirurgu Jaunučiu Marijonu Tamašausku] / kalbino Deimantė Zailskaitė. - Portr. // Lietuvos sveikata. - 2015, saus. 8-14, p. 10.
Tarasevič, Stanislav. Litewski Donbas 13 stycznia 1991 roku / Stanisław Tarasiewicz. - Iliustr. // Kurier Wileński. - 2015, 13 stycznia, p. 1, 4.
Apie 1991 metų sausio 13-osios įvykius Lietuvoje.
Urbonaitė, Audronė. Sausio 13-osios detektyvas su optimistiniu tęsiniu / Audronė Urbonaitė // Mano Didžioji Nuodėmė, žurnalistika. - Vilnius : Alma littera, 2015. - P. 48-55.
Apie 1991 m. sausio 13-ąją sužeistą biochemiką A. Ramanavičių, jo atsiminimai ir interviu su juo.
Urbšys, Povilas. Neužgesinkime laisvės laužo : [pokalbis / kalbėjosi] Jurga Tvaskienė. - Iliustr., portr. // Lietuvos žinios. - 2015, saus. 13, p. 1, 3.
Pokalbis su buvusiu Aukščiausiosios Tarybos gynėju Seimo nariu P. Urbšiu apie tragiškus 1991 m. sausio įvykius, Seimo gynėjų apsisprendimą ginti savo teisę į laisvę, Sausio 13-osios atminimo medalio atsisakymo motyvus.
Varanauskas, Povilas. Mirties pavojus nuo Sausio 13-osios iki rugpjūčio 19-osios / Povilas Varanauskas // Tremtinys. - 2015, rugpj. 21, p. 2; rugpj. 28, p. 2.
Lietuvos valstybės Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro įžvalgos ir atsiminimai apie 1991 m. įvykius Lietuvoje, sudėtingą nepriklausomybės nuo SSRS įtvirtinimo procesą.
Volkus, Vaclovas. Sąjūdžio balsas primena - būkime budrūs! / Vaclovas Volkus // Lietuvos aidas. - 2015, saus. 17, p. 3.
Apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius Lietuvoje.
Iš 1991-ųjų sausio kronikos / parinko Gediminas Adomaitis // XXI amžius. - 2016, saus. 15, p. 3.
Pateikiami 1991 m. sausio 6-20 d. chronologine seka sugrupuoti įvykiai.
Kašėta, Algis. Algis Kašėta: "Mūsų karta iškovojo ir apgynė laisvę" : [pokalbis / kalbėjosi] Rūta Averkienė. - Portr. // Savivaldybių žinios. - 2016, Nr. 2 (saus. 16 d.), p. 16.
Minint dvidešimt penktąsias Sausio 13-osios įvykių metines Varėnos r. meras A. Kašėta dalijasi prisiminimais ir mintimis apie to meto įvykius bei nuotaikas, pasakoja, kaip varėniškiai paminėjo šią sukaktį.
Kirkilas, Gediminas. Kovojant už nepriklausomą Lietuvos demokratiją svarbiausia buvo konsensusas : [pokalbis / kalbėjosi] Morta Vidūnaitė. - Portr. // Socialdemokratas. - 2016, sausis (Nr. 1), p. 1, 6.
Seimo vicepirmininkas, Europos reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas dalijasi prisiminimais apie 1991-ųjų sausio 13-ąją ir 1990-1991 m. laikotarpį.
Kokios mintys lanko Laisvės gynėjus, praėjus po įvykių 25 metams? / kalbėjosi Justina Kabakaitė. - Aut. : Marija Jakimavičienė, Marijus Kubilius, Rolandas Tučas, Kęstutis Milius, Rimutė Kreivytė // Vakaro žinios. - 2016, saus. 13, p. 2.
Laisvės gynėjų M. Jakimavičienės, M. Kubiliaus, R. Tučo, K. Miliaus ir R. Kreivytės prisiminimai apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius.
Olekas, Juozas. Jaunuolio laiškas ministrui: noriu į kariuomenę : [pokalbis / kalbėjosi] Deimantė Zailskaitė. - Iliustr. // Lietuvos sveikata. - 2016, saus. 14-20, p. 3.
Pokalbis su krašto apsaugos ministru J. Oleku apie Sausio 13-osios įvykius, medikų darbą, šauktinių sveikatą, ateities iššūkius.
Pakalkienė, Rasa. Per Sausio įvykius nebuvo kada bijoti / Rasa Pakalkienė. - Iliustr., portr. // Lietuvos žinios. - 2016, saus. 13, p. 1, 3.
Apie tai, kaip po 1991 m. sausio 13-osios naujienų agentūros ELTA archyvai atsidūrė metaliniame garaže viename Vilniaus mikrorajonų, kaip buvo platinami lapeliai su B. Jelcino ir V. Landsbergio kreipimaisis į sovietų karius nežudyti, nepralieti nekaltų civilių žmonių kraujo, kaip viename namo, esančio Lydos ir Minsko plentų sankryžoje, butų buvo organizuotas stebėjimo postas pasakoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas V. Samys. Jo teigimu, tuo metu buvo sunku patikėti, kad Lietuva gali atsilaikyti prieš baisią karinę sovietinės valstybės mašiną. "Tačiau turėjome viltį ir troškimą išsaugoti ilgai lauktą nepriklausomybę. Žmonių ryžtas buvo labai didelis", - pabrėžė jis. Vyras įsitikinęs: tada nugalėjome dėl savo ryžto, pasirengimo aukotis, kovoti dėl laisvės ir Lietuvos nepriklausomybės.
Pakalkienė, Rasa. Ukrainos karys savanoris: "Laisvė - bendras reikalas" / Rasa Pakalkienė. - Portr. // Lietuvos žinios. - 2016, saus. 12, p. 3.
Rašoma, kad ukrainietis J. Dikij šiomis dienomis, kai Lietuva mini Sausio13-osios įvykių 25-ąsias metines, vieši mūsų šalyje. 1991-aisiais, būdamas septyniolikmetis, jis vadovavo būriui savo tautiečių ir gynė Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą (AT). J. Dikij pažymėjo, kad niekada nepamiršo, kad Lietuvos Respublikai prisiekė ukrainietiškai, plazdant Lietuvos ir Ukrainos vėliavoms. Tuometis Krašto apsaugos departamento generalinis direktorius A. Butkevičius priesaikos tekstą išvertė į rusų kalbą, o jis - į gimtąją kalbą. Jis pasakojo, kad iš viso buvo suformuoti du ukrainiečių būriai. Vienas, kurio branduolį sudarė žmonės iš Charkovo, gynė AT iš išorės nuo Neries pusės, o kijeviečiai, kuriems vadovavo J. Dikij, saugojo pastatą iš vidaus. "Tai buvo ne dovana, o bendras reikalas, bendra kova. Anuomet Lietuvai teko stipriausias smūgis. Nuo to, ar pavyks jį atlaikyti, priklausė ir Ukrainos, ir kitų buvusių Sovietų Sąjungos respublikų likimas", - pabrėžė J. Dikij. Kai prieš kurį laiką kilo pavojus gimtajai Ukrainai, jis savo noru išėjo į frontą - prisidėjo prie bataliono "Aidar", kariavo Luhansko srityje. Tačiau sutrikus sveikatai jam teko patirti kelias operacijas. Dabar jis dirba civilinį darbą ir kartu rūpinasi parama kariams. J. Dikij įsitikinęs, kad šiuo metu kaimynystė su Rusija yra pavojinga ne tik Ukrainai, bet ir Baltijos kraštams. Prieš metus Jono Žemaičio karo akademijoje jis skaitė paskaitą "Hibridinis karas Ukrainoje - patirtis Baltijai". Akademijos vadovybė pasiūlė jam parašyti studiją kursantams ir karininkams. Netrukus studija, išversta į lietuvių kalbą, turėtų būti išleista. "Vilniuje buvo sprendžiamas visų buvusių Sovietų Sąjungos respublikų likimas. Dabar - mūsų eilė. Pagrindinis smūgis teko Ukrainai. Nuo to, ar atlaikysime, priklauso, ar Rusija puls kitas kaimynes, ar priešingai - gal per vienus ar kelerius metus pačioje Rusijoje prasidės tokie dalykai, kad jai jau neberūpėsime", - kalbėjo J. Dikij.
Strikulienė, Olava. Gyvasis skydas, išgelbėjęs mūsų valstybę / Olava Strikulienė. - Portr. // Vakaro žinios. - 2016, saus. 13, p. 3.
Apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius. Pateiktos Sausio 13-ąją žuvusių gynėjų L. Asanavičiūtės, V. Druskio, D. Gerbutavičiaus, R. Jankausko, R. Juknevičiaus bei kt. nuotraukos.
Strončikas, Edvardas. 1991 metų sausis - širdimi išgyventa istorija / Edvardas Strončikas. - Iliustr. // Tremtinys. - 2016, saus. 8, p. 4.
Prisiminimai apie 1991 m. sausio 12, 13, 14 dienų išgyvenimus.